Koltuk Temizliği

Koltuk Temizliği

Koltuklar çoğumuzun evinde bulunur. Peki koltuk temizliğine ne denli dikkat ediyoruz. Biz çok fazla dikkat ediyoruz ki genelde koltukların tamamının temizliği çok az yapılıyor. Genelde koltuklar dış cephe ile temizlikleri sağlanıyor. Fakat bu durum gerçekten yanlıştır. Tamam bu işlem bir süre işe yarar fakat bir süre sonra koltukların içine işleyen toz ve kir zamanla ortama mikrop saçar. Biliyoruz ki koltuklar kiri çok çabuk hapsedebilen eşyalardır. Özellikle dikkat ettiyseniz kirlendiklerinde birkaç defa vurduğumuzda hemen ortaya toz saçılır.

Resmen birer toz bombası haline gelip insan sağlığına ciddi derecede zarar verecek hale geliyorlar. Bunların önüne geçmek için kesinlikle ama kesinlikle koltuklarımızın rutin temizliğini iç dış şeklinde yapmamız gerekiyor. Tabi ki bu temizliği profesyonel firmalar aracılığı ile yapmalıyız. Bildiğiniz üzere bu tür temizlikler ev ortamında yapılamaz. Çünkü koltuklar profesyonel şekilde sökülüp iç dış temizliğe maruz kalmalıdır. Dış temizlik sadece koltuğun dışında kalan bölmeleri temizler. İç kısım halen kirli ise zaten temizlik yapmanızın bir anlamı kalmaz. Bir nevi iç kısmı kirli olan arabanın dışını suyla temizlemek gibi bir şey oluyor. Arabanın dış görünüşü temiz görünür fakat bindiğimizde arabanın içi leş gibi kokar. İşte tam olarak buna benzer. Koltuk temizliğine önem vermemizin asıl sebebi genelde ev ortamlarında kullanılmaktadırlar.

Ev ortamında kullanılan koltukları her gün çocuklarımız kullanmaktadır. Çocuklarımızın sağlıklarını ciddi derecede tehdit etmektedir. Özellikle her gün üzerinde oturup ellerimizi dokundurduğumuz koltuklarımızın gerçekten kir yuvası haline geldiğini düşünsenize? İnanılmaz bir kir yuvası haline gelirler. Bundan dolayı rutin temizlik şarttır. Profesyonel firmamız bu ihtiyacınızı karşılamak adına sizlere bir telefon kadar yakın. İstanbul’un her yerinden bizleri arayarak ulaşabilirsiniz. İstanbul’un neresinde olursanız olun, geniş temizlik ağımız sayesinde evinize geliyor, koltuklarınızı alıyor ve tertemiz ediyoruz. İç dış temizlik dahil en uygun fiyatlara profesyonel hizmeti evinize getiriyoruz.

Unutmayın ki sağlığınız çok ama çok önemli. Koltuk temizliklerinizi rutin bir şekilde yapmanız sizin yararınızadır. İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu yakalarının her ikisinde de koltuk temizliği hizmeti veren firmamızı aramanız yeter.

Yorum/Soru Gönderin