Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Halı ve koltuk yıkama

Temizlik hem evlerimiz hem de iş yerlerimiz için oldukça önemlidir. Özellikle son günlerde salgın nedeni ile temizlik hayatımızda daha da önemli bir hal almıştır. Gündelik hayatımızda çok sık kullandığımız halıların ve koltukların temizliği çoğu zaman yıkanarak söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle halı ve koltuk yıkama alanında hizmet veren temizlik şirketleri son günlerde çok fazla ön plana çıkmaktadır. Halıların ve koltukların yıkama şekli temizliği kadar önemlidir.

Koltuklar Nasıl Yıkanır?

Koltuk yıkama sistemi oldukça önemli bir konudur. Firmalar bu konuda kuvvetli yıkama ve emiş gücü olan makineler ile çalışmaktadır. Makinelerin kalitesi koltukların da güvenli bir şekilde yıkanmasına neden olmaktadır. Koltuklar üzerinde çok fazla bakteri barındıran bölümlerdir. Bu nedenle temizliği de oldukça önemlidir. Koltuklarınızın temiz ve güvenli bir şekilde yıkanmasını istiyorsanız mutlaka bir firma ile anlaşmalısınız. Firmalar genellikle hem yıkayan hem de kurulayan makineler ile çalışmaktadır. Koltukların yıkandıktan sonra tam anlamı ile kurulanmadan kullanılmaması çok önemlidir. Çükü ıslak koltuklar daha çok bakteri üretmektedir.

Halı Yıkama

Halı ve koltuk yıkama çoğu zaman evlerimizde kendi imkanlarımız ile yapamadığımız temizlik türlerindendir. Özellikle halıları yıkayıp kaldırmak ve uzun bir süre kurumasını beklemek oldukça zor olabilmektedir. Bu nedenle halı yıkama firmaları ön plana çıkmaktadır. Halıları evlerinizden teslim alan firmalar makineler ile ve özel şampuanları ile halılarınızı yıkayarak birkaç gün içinde kurumaya bırakırlar. Tam anlamı ile kuruduktan sonra size teslim ederler. Halıların yıkanması makineler ile yapıldığından temizliği de daha detaylı olmaktadır. Bu sayede halı üzerinde biriken tüm bakteriler de ortadan kalkmaktadır. Burada önemli olan halı yıkarken kullanılan ürünlerin kalitesidir. Çok fazla kimyasal ürün kullanımı hem halınız hem de sizin sağlığınız için uygun değildir.

Halı ve Koltuklar Ne Sıklıkla Yıkanmalı?

Halılarımız genellikle mevsim geçişlerinde yıkanır bu durum da gayet uygundur. Eğer halılarınız çok sık kirleniyorsa bu yıkama işlemini 3 aya kadar indirebilirsiniz. Koltuklar da yine en fazla 6 ayda bir yıkanmalıdır. Özellikle sürekli kullandığınız koltukların yıkama işlemi çok daha sık olmalıdır.

Diğer Hizmetler

Ndr Temizlik Hemen Ara